Isı Yalıtımı İşlemi

Isı Yalıtımı İşlemi

Isı yalıtımı işlemi ile sağlıklı bir dış cephe yalıtım sistemi uygulanmış olur. Bu yolla enerjiden de büyük oranda tasarruf sağlanır.

Isı yalıtımı ile sağlıklı bir yalıtım sistemi dış cephe yüzeylere uygulanır. Bu alanda genellikle bina yüzeyleri ön plana çıkar. Yalıtım sistemi ile dışarıdan gelebilecek aşırı sıcak ve soğuk havalardan da korunmuş olunur. Bu yolla oldukça işlevsel olan bir sistem ön plana çıkar. Genellikle kışın soğuk havaların etkisinden kurtulmak adına izolasyona önem verilir. Böylece iç kısımda mevcut olan hava korunur. Özellikle de soğuk hava geçirgenliği olan duvarlar da bu yolla korunmuş olur.

Dış Cephe İzolasyon Süreci

Dış cephe izolasyon sürecinde öncelikle binanın dış yüzeyinde bulunan tüm kalıntılar alınır. Bina burada düz bir yapıya dönüşür. Strafor duvar paneli işlemi burada ön plana çıkar. Strafor duvar paneli için binanın dış yüzeyini iyice kaplayacak bir alana ihtiyaç duyulur. Bu yüzden de eğer dış yapıda herhangi bir aşınma ya da kabuklanma varsa öncelikle bunlar temizlenir. Bunlar temizlenip ortadan kalktıktan sonra sıra izolasyona gelir. İzolasyon eğer kabuklanma ve aşınma üzerine yapılırsa burada sağlıklı bir süreç ortaya çıkmaz. Özellikle ustalar buna dikkat ederek izolasyon işlemini yapmaktalar. İzolasyon denilen bu süreçte duvarın dış cephe denilen kısmı çift katmanlı olacak şekilde iyice kapatılır ve buna da dış cephe izolasyonu denir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

IQOS Satış Sitesi

IQOS Satış Sitesi

Estetik ve Otantik Görünümlü Mantolama

Estetik ve Otantik Görünümlü Mantolama

Evden Eve Nakliyat Şirketleri

Evden Eve Nakliyat Şirketleri

İndirimli Fiyatlarla Endüstriyel Mutfak Ekipmanları

İndirimli Fiyatlarla Endüstriyel Mutfak Ekipmanları

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir