Cami Halısında Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Cami Halısında Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Cami halısı modelleri belli standartlar göz önünde bulundurularak seçildiği gibi, halının rengi de rastgele alınmamalıdır. Özellikle büyük ve gün içerisinde sıkılıkla uğranılan merkezi camilerde her detay önemli olduğu gibi cami halısı modeli, rengi, kalitesi, deseni dahi önemlidir. Zira camilere sadece Müslümanlar ibadet etmek için gelmeyip yanı sıra turistler ve gayrı Müslimler de ziyaret in gelebiliyor. Bir caminin oyuntuları büyükçe olup eski Osmanlı desenleri bulunan mimariye sahipse oraya göbekli cami halısı modeli yakışırken, renginin de içindeki yazılara ve tablolara hatta caminin boyasına dahi uydurulması oldukça çekici ve heybetli bir görüntü bahş edecektir.

Her Camiye Her Modeldeki Halı Uyar Mı?

Cami halıları her ne kadar birçok farklı modele sahip olarak üretilse de aslında bunun belli bir amacı bulunur. Bari camiler kubbeli ve oldukça büyük inşa edilirken içlerine akrilik cami halısı ya da diğer yeni modeller uyum sağlar. Fakat bazı ara mahallelerdeki küçük camilere ise seccadeli cami halısı modeli daha iyi uyum sağlayabilir. Bu caminin konumuna ve boyutuna hatta yapısına göre de değişecektir. Zira her halı cami için kullanılmayıp kurs halısı olarak kullanılacak desenlerde içerir. Bu sebeple bilir kişilerin bu tür alışverişleri yapması, bu konudan anlayan kişilerle istişare yapılarak dernek başkanları ya da görevlilerin cami içini dizayn etmesi daha doğru olur. Zira yurt halısı olarak kullanıma uygun olan her model her caminin yapısına uyum sağlamayabilir ve bu durum caminin verdiği ilk izlenimi etkileyecektir.

Cami Halı Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Cami halısı fiyatları halının kalitesi başta olmak üzere modeli, deseni, boyutuna göre değişecektir. Örneğin yün cami halısı ile normal iplerden dokunanlar aynı fiyatta olmaz. Yine aynı şekilde yeni çıkan modeller arasında bulunan naturel cami halısı modelleri ile eski ve sade halılar da işçiliğine binaen aynı fiyatları içermez. Bu sebeple önce camiye uyum sağlayan modele karar verip sonra fiyat araştırması yapmak daha doğru olur. Mesela saflı cami halısı her camiye uyum sağlayan modeller arasında olduğu için diğerlerine nazaran daha uygun fiyatlar içerebilir. Duvardan duvara cami halısı alırken https://www.saricahali.com.tr/ adresinden yardım ve hizmet alabilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

IQOS Satış Sitesi

IQOS Satış Sitesi

Estetik ve Otantik Görünümlü Mantolama

Estetik ve Otantik Görünümlü Mantolama

Evden Eve Nakliyat Şirketleri

Evden Eve Nakliyat Şirketleri

İndirimli Fiyatlarla Endüstriyel Mutfak Ekipmanları

İndirimli Fiyatlarla Endüstriyel Mutfak Ekipmanları

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir