Revizyon Burun Estetiği Riskleri Nelerdir?

Revizyon Burun Estetiği Riskleri Nelerdir?

Estetik cerrahisinde, her zaman belirli riskler bulunur. Bu yüzden, hekimler, operasyon sonrasında da belirli bir süre kontrol yapmayı tercih ederler. Meme büyütme, Bişektomi , burun estetiği gibi ameliyatlarda kuşkusuz oldukça geliştik. Ancak yine de bu süreçlerden sonrasında istenmeyen durumlar yaşanabiliyor. Bu anormal bir süreç değildir. İstenmeyen durumların görünmesinden sonrasında hekimler hızlıca konuya yeniden müdahil olacaklardır.

Özellikle kapalı burun estetiği ameliyatları sonrasında belirli sorunlar sıklıkla yaşanabiliyor. Nefes almada zorluk, görülen en sık şikayetler arasındadır. Hemen ikinci bir operasyon hekimleriniz tarafından talep edilir, bu sorunlar çözülür. Ancak tabii ki uzman hekimleri tercih etmeniz her açıdan önemlidir. Tabii ki uzman olan bu cerrahlar dahi revizyon burun estetiği gibi ikinci operasyonlara ihtiyaç duyabilmektedirler.

Yaşadığınız sorunlarınız sebebiyle hekiminize yeniden başvurabilirsiniz. Hızlı bir şekilde kontroller sağlanır ve gereken bilgiler paylaşılır. Tabii ki ilk ameliyat sonrasında ikinci bir operasyona girişmek de kişileri bir derece rahatsız etmektedir. Güven problemleri yaşanabilmektedir. Akıllara çeşitli risklerin olup olmadığı gelmektedir.

Açıkçası özel olarak bahsedebileceğimiz, ciddi bir tehdit olarak söyleyebileceğimiz risk bulunmuyor. Ancak ilk ameliyattaki başarısızlığa bağlı olarak buruna ilave kıkırdak alınmaktadır. Kıkırdaklara gereğinden fazla dokunulmuşsa, kişinin kaburgalarından kıkırdak ilavesi yapılmaktadır. Bu da çok nadir de olsa akciğer yırtığı gibi sorunların daha sonrasında oluşabilmesine sebebiyet verebilmektedir. Ve bunun yanı sıra kaburga kıkırdaklarının köşe yapması da yine operasyon süreci sonrasında görülenler arasındadır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Satışı Yasak mı?

Elektronik Sigara Satışı Yasak mı?

Estetik Dolgu Nedir?

Estetik Dolgu Nedir?

Bursa Otel Termal Spa

Bursa Otel Termal Spa

Ankara Lazer Epilasyon Firması

Ankara Lazer Epilasyon Firması

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir