Jinekomasti İlaç Tedavisi Var Mıdır?   

Jinekomasti İlaç Tedavisi Var Mıdır?  

Vücudumun hormonal yapısında var olan dengesizlikler birtakım yan etkiler olarak kendisini gösterebilmektedir. Aşırı boy uzaması ya da kısalığı, ellerin büyüklüğü ya da ayakların büyüklüğü… Birçok örnek sayabiliriz. Ancak bu makalemiz içerisine de konu olacak olan meme büyümesi konusundan bahsetmek istiyoruz. Bu konu, implant ile yapılan operasyonlar sonrasındaki meme büyütme operasyonları değildir. Erkeklerde görülmekte olan kadın tipi meme büyümesinden bahsediyor olacağız.

Jinekomasti olarak adlandırılmakta olan ve sağlık problemi yerine estetik bir problem olarak adlandırılmakta olan bu problem, genel itibariyle hormonal birtakım dengesizliklerin ürünüdür. Erkeklerde daha sık olarak ergenlik dönemlerinde görülmektedir. Birçok farklı sebebin bir araya gelerek meme büyümesine sebebiyet verdiği de bilinmektedir. Uzmanlar, gerekli kontrollerini yaptıktan sonrasında bu konuya ilişkin daha ayrıntılı bilgiler paylaşabilmektedirler.

Jinekomasti rahatsızlığıyla karşılaşmış olan kişiler, birtakım maddi sebeplerden ötürü farklı tedavi yöntemlerinin olup olmadığını da öğrenmeyi istemektedirler. Ancak bugün baktığımızda, meme küçültme, primer burun estetiği gibi konularda en kesin yöntem, cerrahi operasyonlar olmaktadır. Kişi, maddi açıdan ameliyat masraflarını karşılayabilecek durumda değilse de, jinekomasti aletleriyle birlikte geçici süreliğine meme dokusundaki fazlalıkları gizleyebilmektedir.

Çok nadir de olsa bazı durumlarda çeşitli hormonal ilaçlar kullanılabilmektedir. Bu ilaçların ana amacı vücuttaki östrojen hormonunu baskılamak ve meme büyümesinin önüne geçebilmektir. Fakat bu ilaçların yan etkilerinin ciddi boyutlarda olduğu da unutulmamalıdır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Satışı Yasak mı?

Elektronik Sigara Satışı Yasak mı?

Estetik Dolgu Nedir?

Estetik Dolgu Nedir?

Bursa Otel Termal Spa

Bursa Otel Termal Spa

Ankara Lazer Epilasyon Firması

Ankara Lazer Epilasyon Firması

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir