Doğru Bisiklet Seçimi Neden Önemlidir?

Doğru Bisiklet Seçimi Neden Önemlidir?

Profesyonel bisikletçiler hangi bisiklet modeline ihtiyaçlarının olduğunu da iyi bilirler.

Hangi Bisikleti Seçmeliyim?

Söz konusu yeni elektrikli bisiklet almayı düşünen ve bisiklete binmeyi profesyonellikten çok belli amaçlar için kullanacak olan kişiler olduğunda hangi doğru bisiklet seçiminde kendilerine doğru yönlendirme yapılması faydalı olacaktır. Buna göre kişiler hangi amaçla bisiklet alma sorusuna kendilerine bir cevap verebilmelidirler.

Hobi Bisikleti

Hobi bisikleti şehir bisikleti olarak adlandırılabilir. Sadece bazı zamanlar veya ieş gidip gelmek için kullanılan bisiklet modelidir. Şehir bisikleti spor yapmaya, gezip eğlenmeye ve boş zamanların değerlendirilmesine yarar. Şehir bisikletinin tekerleri büyüktür ve lastik yapısı incedir. Hızlı ve pratiktirler. Bu tür bisikletlere çanta gibi aksesuarlar takılabilir. Eşya taşınmasında kolaylık sağlar.

Yol veya Yarış Bisikleti

Yarış veya yol bisikleti olarak anılan bisikletler aynı tür modellerdir. Spor amaçlı ve uzun mesafelerde yol katedenler için üretilmiştir. Yol bisikletlerinde 700 numara tekerlek bulunur. Bu lastikler asfalt üzerinde giderken sürtünmeyi bir hayli azaltır ve zemine yapışarak bayağı hızlı giderler. Yol bisikletleri sağlam ve hafif karbonların kullanılması ile kişilere ağırlık yapmaz.

Çocuk Bisikleti Nasıl Olmalıdır?

Söz konusu çocuklar olduğunda çocuk bisikleti seçimlerini de özenle yapmak gerekir. Bebekler için 12 inç, 3-4 yaş için 14 inç ve 4-5 yaş için 16 inç tekerlek özelliklerine dikkat edilir.

Arazi Bisikleti

Süspansiyonsuz önünde ve arkasında maşası bulunan ve maşaların kısa olduğu bisiklet modeline dağ bisikleti denilir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

IQOS Satış Sitesi

IQOS Satış Sitesi

Estetik ve Otantik Görünümlü Mantolama

Estetik ve Otantik Görünümlü Mantolama

Evden Eve Nakliyat Şirketleri

Evden Eve Nakliyat Şirketleri

İndirimli Fiyatlarla Endüstriyel Mutfak Ekipmanları

İndirimli Fiyatlarla Endüstriyel Mutfak Ekipmanları

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir